Craft Farming School 2023

ІІ етап. Розпочни власну справу в сільському господарстві. Тваринництво

школа успішного аграрія 2023

Опис курсу

Дата проведення: 25-26 квітня 2023 року

Дводенний навчальний інтенсив з вивчення мистецтву та науці ведення стійкого сільського господарства, що об’єднує різні галузі аграрного виробництва, а саме: перспективні напрями розвитку тваринництва, питання створення доданої вартості та організація продажів в мережі інтернет.

Кількість учасників: 

20-25. 

Місце проведення: 

iHUB Khm (м. Хмельницький, пров. Степана Бандери, 2/1а)

Мета: 

поглиблення знань і розуміння тенденцій розвитку і проблем у сільському господарстві, а також шляхів їх подолання, використовуючи сучасні технології сільськогосподарського виробництва; ознайомлення учасників з можливостями розвитку у секторі агробізнесу; розширення знань про розведення сільськогосподарських тварин, створення належних умов для диверсифікації діяльності малих сільгоспвиробників з інтеграцією до виробничо-збутових ланцюгів у несільськогосподарських видах діяльності, в тому числі розвитку сільського туризму та рекреаційної сфери на селі.

Цільова аудиторія:

 фізичні та юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми власності м. Хмельницького та Хмельницької МТГ, які зацікавлені у розвитку бізнесу в сфері тваринництва та агропереробки.

Що ви вивчите

Олександр Березюк – керівник ВК «СДС «Агроаргумент»

 1. Світовий досвід розвитку фермерства та сімейного фермерства. Визначення сімейного ФГ (FAO). Роль сімейного фермерства в розвитку сім’ї та громади.
 2. Законодавство України, що регулює створення та діяльність ФГ. ЗУ «Про фермерське господарство». Юридичні форми реєстрації ФГ. Сімейні ФГ. Сімейні ФГ без набуття статусу ЮО (СФГ). Передумови створення ФГ.
 3. Особливості реєстрації та функціонування ФГ і СФГ. Установчі документи ФГ і СФГ. Оподаткування та звітність СФГ. Покрокова «інструкція» створення СФГ. Підтримка СФГ (державні та місцеві програми – короткий огляд). Державний аграрний реєстр (ДАР).
 4. Фермерство та кооперація. Переваги кооперації (на «живих» прикладах). ЗУ «Про с.г. кооперацію» (короткий огляд).

Роман Корінець - виконавчий директор ВГО «НАСДСУ»

 1. Сімейне фермерство і ветеранський рух. Можливості плідної співпраці.

Олексій Слєпньов - Засновник ТОВ «Українська креветка»

 1. Перспективи та проблеми вирощування прісноводних креветок, ракоподібних та риби в промислових обсягах у басейнах та відкритих водоймах.

Павло Збінський - голова ФГ «Збінський»

 1. Особливості догляду при вирощувані індички.

Олександра Остап‘юк - співвласниця ферми «Козій день»

 1. Як створити козину ферму з нуля? Перспективи та ризики козівництва. Створення крафтового сиру та розвиток сільського зеленого туризму. 

Назарій Білько - власник магазину Пасічник України

 1. Створення доданої вартості в бджільництві. Вихід на зовнішній ринок

Рекомендовані матеріали

 1. Фермерські господарства. Створення та функціонування: https://cutt.ly/OwuCYJj4 
 2. СІМЕЙНЕ ФЕРМЕРСТВО І ВЕТЕРАНСЬКИЙ РУХ: МОЖЛИВОСТІ СПІВПРАЦІ: https://cutt.ly/PwuCTFCg
 3. Особливості догляду при вирощуванні індички: https://cutt.ly/SwuCYouo
 4. Бджільництво Сполучених Штатів: https://cutt.ly/swuCRcne 
 5. Бджільництво як бізнес майбутнього. Формування доданої вартості. Вихід на міжнародний ринок: https://cutt.ly/JwuCTflc 

Відео