Як започаткувати власний бізнес за сприяння Державної служби зайнятості

Про що?

Державна служба зайнятості надає підтримку безробітним для організації власної справи у вигляді одноразової матеріальної допомоги, навчання та консультацій.

Для кого?

Для зареєстрованих безробітних, з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років, та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

Для чого?

За бажанням безробітних, яким виповнилося 18 років допомога по безробіттю може виплачуватись одноразово для організації підприємницької діяльності.

Що потрібно?

Для розгляду питань щодо надання допомоги по безробіттю одноразово зареєстрований безробітний подає до центру зайнятості такі документи:

  • заяву про надання допомоги по безробіттю одноразово;
  • бізнес-план (форма та інструкції також доступні тут https://sme.gov.ua/579start/).

Що ти можеш отримати?

Крім отримання допомоги для організації підприємницької діяльності, особам, які виявили намір отримати допомогу по безробіттю одноразово, за їхнім бажанням можуть бути надані консультації та профорієнтаційні послуги з метою виявлення здібностей, схильностей до провадження підприємницької діяльності, вибору виду діяльності, отримання додаткової інформації про підприємництво. Центр зайнятості може залучати безробітних за їхнім бажанням до семінарів або організувати навчання з питань підприємництва (за бажанням).

До коли?

Безстроково

Де знайти детальну інформацію?

Державна служба зайнятості http://bit.ly/32MwVOE

Наказ Міністерства соціальної політики від 15.06.2015 №613 http://bit.ly/2TFqpFh

Умови та порядок виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності визначені у Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, що затверджений  наказом Мінсоцполітики від 15.06.2015 № 613. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0821-15#n14).